خدمات پیاکو

خدمات و سرویس دهی پیاکو

توضیحات مختصر مورد نیاز برای پیاکو

اگر منتور، استارت آپ یا سرمایه گزار هستید، ثبت نام کنید

با توجه به افزایش روز افزون نیازها در صنایع انرژی، به خصوص نفت، گاز و پتروشیمی برای تامین تجهیزات و فناوری ها، به روز رسانی سیستم های بهره برداری، اکتشافات و پالایشگاهی، در عین حال توجه به تحریم های به وجود آمده، امروزه بیش از پیش، نیاز به ورود فناوری ها در صنعت نفت، الزام آور شده است!
وجود مراکز علمی قوی در کشور، حضور نخبگان صنعت نفت، دایر شدن کارگاه های صنعتی فعال و قابل فعال شدن در ایران، به عنوان بازوهای اساسی جهت برطرف نمودن نیازهای صنعت نفت در کشور، مطرح می باشد.
با توجه به تمام این مسائل، رسالت اصلی شتابدهنده ی پیاکو، ایجاد ارتباط منطقی و قوی میان این بازوها، در جهت ایجاد استارتاپ هایی است که با استفاده از سرمایه های ثابت در کشور و سرمایه گزاری سهام داران و از سوی دیگر ایجاد قرارداد های خرید تضمینی محصولات، ریسک نهایی ایجاد استارتاپ ها را کاهش داده . در جهت رفع نیازها، گام های موثرتری بردارد.
شتابدهنده ی پیاکو، یکی از زیرشاخه های اصلی هلدینگ پتروبرهان اریس می باشد که در سالهای اخیر گام های مهمی در حوزه ی نفت، انرژی، صنایع دریایی و … برداشته است و به صورت تخصصی برای هر صنعت، یک شتابدهنده ی جداگانه تعریف و تاسیس کرده است.
حوزه ی تخصصی شتابدهنده ی پیاکو، صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی می باشد که در این مسیر تا کنون موفق به شتابدهی چند استارتاپ و راه اندازی چند شرکت نوپا شده است که در ادامه به طور مختصر به آن ها اشاره و به هرکدام در بخش های جداگانه خواهیم پرداخت.
خدمات مهم پیاکو

چرا پیاکو ؟

مهمترین خدمات پیاکو را در اینجا به صورت کامل ببینید.

جلسات منتورینگ و مشاوره

پیاکو خدمات بنیادین منتورینگ و مشاوره ای را بر مبنای نیازهای فناورانه، جهت شکل گیری تیم های فناور و نوآور با استفاده از افراد دارای تخصص فنی در حوزه‌های مرتبط با نفت و انرژی را برای تیم های مستقر، ارائه می دهد.

سرمایه گذاری اولیه و ثانویه

پیاکو دارای شبکه تامین مالی و تسهیلاتی استارتاپ های حوزه نفت و انرژی است و هم چنین توانایی سرمایه پذیری برای کسب و کارهای نوپا با ارائه مشاوره های مالی برای نیازهای فناورانه و نوآورانه صنعت نفت و انرژی را دارد.

تامین و تجاری سازی

پیاکو، ارائه ی خدمات مشاوره ای تخصصی در صنعت نفت و انرژی تا به ثمررسیدن ایده‌هاي فناوری و نوآوری انجام می دهد، تامین بازار، تجاری‌سازی و توسعه طرح‌ های کسب‌وکار، حمایت از اختراعات را نیز بر عهده گرفته است

فضای کار اشتراکی و اختصاصی

پياکو صاحب بزرگترین فضای استقرار میان تیم های شتابدهنده ی دانشگاه شهید بهشتی می باشد. و توانایی ارائه ی فضاهاي کارگاهی و توليدی در صنعت نفت و انرژي را با بهره برداری تضمینی براي تيم های نوآور و فناور مستقر در شتابدهنده دارد.

کارگاه های آموزشی عمومی و تخصصی

با تهیه بسته‌های آموزشی کسب ‌وکار، ارائه دوره‌های حضوری و آنلاین با موضوعاتی همچون بازاریابی، مدیریت، تامین مالی، برندسازی، مدیریت لجستیک و ترويج فرهنگ استارتاپي در صنعت انرژي به کمک استارتاپ های نوپا آمده است.